Penzijné poistenie

Penzijné poistenie

Penzijné poistenie je investícia do budúcnosti. Je poskytované klientom vo veku od 18 do 60 rokov. Poistenie je založené na princípe investovania a vkladania peňazí do daného poistenia počas doby poistenia. Je naozaj veľmi výhodné a peniaze sa Vám naozaj vrátia. V dnešnej dobe sa na výšku dôchodku spoliehať nedá.

Penzijným poistením sa tak môžete poistiť a ochrániť pred nízkou výškou Vášho dôchodku. To čo vložíte, to aj dostanete. Počas poistenia a aj po ňom sa poistený podieľa na zisku poisťovne. Penzijné poistenie je veľmi atraktívne a obľúbené a veľmi často využívané. Penzijné poistenie je často nazývané aj penzijným sporením. O našporené peniaze počas doby splatnosti poistky naozaj neprídete. Komunálna poisťovňa a ďalšie iné (Allianz Slovenská poisťovňa, Uniqa, Generali Slovensko…), ponúkajú za pomoci penzijného poistenia finančnú istotu do dôchodku pre každého človeka.

Ich úlohou je zaručiť Vám určitú finančnú čiastku (ktorú ste do obdobia počas poistenia vkladali), a tak Vám pomôcť pred prípadnými finančnými problémami, ktoré prídu s príchodom dôchodku. Táto poisťovňa Vám bude vyplácať prepočítanú finančnú čiastku, ktorú ste počas poistenia našporili. Garantuje Vám takzvaný vyšší mesačný dôchodok. Možné je našetrenú finančnú čiastku vybrať naraz, jednorázovo, podľa potreby. Poistenie je možné prispôsobiť podľa potrieb poistníka, tak isto aj výšku poistenia.

Čo vás môže zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.