Havarijné poistenie

Havarijné poistenie

Havarijné poistenie považuje veľa ľudí za zbytočný luxus. Avšak, ak si uvedomíme, čomu všetkému naše auto počas dňa čelí, zistíme že sme sa mýlili.

Vandalizmus, krupobitie a vplyv počasia, požiar, neskúsení alebo nezodpovední vodiči v cestnej premávke, zlodeji… To je len zlomok nástrah, ktoré každodenne číhajú na naše auto. Havarijné poistenie nie je luxus, ale nutnosť.

Havarijné poistenie, často nazývané aj CASCO poistenie, Vás chráni pred všetkými hore uvedenými rizikami. Klasické poistenie zahŕňa náhradu škody pri poškodení alebo úplnom znivočení auta. Za dopravnú nehodu sa považuje kolízia s iným vozidlom cestnej premávky, zvieraťom, inou prekážkou (stromy, stĺpy…).

V súčastnosti poskytujú na Slovensku havarijné poistenie nasledujúce poisťovne: Allianz, ČSOB, Generali, Kooperativa, OTP, QBE, Uniqa, Wüstenrot, Česká poisťovňa a Komunálna poisťovňa.

Ponuky týchto poisťovní sú individuálne, niektoré ponúkajú kompletné krytie základných poistných rizík, pri iných si zase musíte za niektoré špecifické poistné krytia priplatiť.

Hlavný rozdiel medzi havarijným a povinným zmluvným poistením (PZP) spočína v chránení rizík pri vzniknutej škode. PZP poskytuje poistné krytie pre vodiča, kým havarijné poistenie kryje spôsobené škody na vozidle.

Čo vás môže zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.