AXA poistenie

AXA poistenie

Poisťovňa AXA na Slovensku je dcérskou spoločnosťou obrovského finančného svetového gigantu AXA, ktorý si za 15 rokov existencie získal milióny klientov po celom svete.

Spoločnosť je vo svete popredným poskytovateľom životného a dôchodkového poistenia. V súčasnosti je veľmi populárnym produktom poisťovne poistenie vozidiel – súčasťou je prvotriedna asistenčná služba, ak sa Vám pokazí auto, ľudia z AXA Vám veľmi rýchlo prídu pomôcť.

AXA ponúka dva typy poistenia vozidiel – havarijné, na ochranu Vášho vozidla a povinné zmluvné poistenie (PZP) pre Vašu ochranu.

Havarijné poistenie je nepovinné, ale je dôležitým doplnkom ku PZP. To totiž zaplatí len škody, ktoré spôsobíte druhým, z PZP Vy osobne nedostanete nič. Pri havarijnom poistení Vám AXA zaplatí náhradu škody v prípade dopravnej nehody, ale aj pri krádeži, vandalizme a živelných pohromách, ako napríklad v poslednej dobe boli povodne.

Povinné zmluvné poistenie od AXA Vám poistí každé vozidlo do 3,5 tony. Povinnosť PZP je vyplývajúca zo zákona, slúži na poistenie zodpovednosti za škody, ktoré spôsobíte svojím vozidlom.

Čo vás môže zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.